הטיפול בעזרת בעלי חיים מבוסס על הקשר שבין האדם לחיה ועל ההשפעות של קשר זה על מגוון רחב של מצוקות : נפשיות , חברתיות ופיזיות. תרפיה באמצעות בעלי חיים.
בשיטה זו המרחב עם בעלי-החיים שבו הופך להיות מרחב פוטנציאלי, בו המטופל יכול לבטא את עצמו , את רגשותיו ואת עולמו הפנימי. הקשר עם בעלי החיים יוצר סביבה לא מאיימת , מקל על יכולתו של הילד לתת אמון במטפל ולהיפתח ומאפשרת לו ביתר קמגרה ישראל קלות לשתף את המטפל ברגשותיו, קשייו ומצוקותיו.
קרא עוד >>

היתרונות הייחודיים של בעלי-חיים בטיפול
מי יכול להיעזר בטיפול באמצעות בע”ח ?

הקליניקה ממוקמת במבשרת ציון.
התקשר לקבלת פרטים נוספים 052-4619960

למבוטחי קופ”ח “מאוחדת” ניתן לקבל החזרים מהקופ

מי יכול להיעזר בטיפול באמצעות בעלי חיים ?

הטיפול מיועד לילדים בגילאי גן וביה”ס היסודי או טרום התבגרות. ויכול לעזור במגוון רחב של התמודדויות וקשיים רגשיים : התמודדות עם חרדות , דימוי עצמי פגוע, קשיים חברתיים , סגירות וביישנות יתר , נטייה להתפרצויות וסערה רגשית , ועוד.

הטיפול מיועד גם קמגרה לילדים שהקושי שלהם סובב סביב אירוע טראומתי שחוו או סביב אובדן או אבל.

יש יתרונות בטיפול עם בעלי חיים, הטיפול יכול להתאים גם לילדים המתקשים להגיע לטיפול עקב הכותרת של “ללכת לפסיכולוג” , אך זקוקים לסיוע וליווי רגשי.

“כלים טיפוליים” וסגנון טיפול

משתדלת להתאים לכל ילד את המעטפת הטיפולית לה הוא זקוק.

הטיפול הוא בעזרת בעלי-חיים באוריינטציה פסיכודינמית , בשילוב עם טיפול במשחק ,ביצירה ובהבעה. כשצריך נעשה שימוש בכלים מתוך הטיפול הקוגניטיבי התנהגותי.

מאמינה מאוד בטיפולים מערכתיים וביצירת קשר עם גורמים נוספים הקשורים בחיי הילד.

מאמינה ברגישות תרבותית ופועלת על פיה.

במקום חדר טיפול חם ונעים, בו שוכנים – תוכים , צ’ינצ’ילות, אוגרים, גרבילים ועוד חיות. החדר מאובזר בפינת יצירה, פינות משחק עשירות וארגז חול טיפולי.
פינה שכזו מאפשרת צלילה לעולם פנימי, חוויתי ורגשי, בתוך kamagra מרחב מוגן ובטוח אשר בו מתהווה ומתרחש הטיפול והצמיחה.

היתרונות הייחודיים של בעלי-חיים בתוך טיפול

הרגעה – המגע עם בעלי-חיים הוכח במחקר כמרגיע ומפחית חרדה. הליטוף של חיות פרוותיות מפחית את לחץ הדם ומרגיע את קצב הלב. ניתן לראות רגיעה וריסון עצמי גם אצל ילדים סוערים ובעלי קושי בשליטה עצמית.

מגע עם עולם פנימי – הצפייה בהתנהגותן של החיות והשהיה במחיצתן מזמינות ומאפשרות מגע עם מגוון תחומים רגשיים כמו- דפוסי הורות שונים, תוקפנות , מוות וחולי, הפרשות הגוף, חיזור ומיניות ועוד. מכיוון שהתנהגות החיות אינה צפויה מראש והיא מאוד ישירה ונוכחת, יש לה יכולת לעקוף הגנות ולאפשר מגע עם חוויות מודחקות או מוכחשות.

גשר לקשר – החיות עוזרות בכך שהן משמשות כגורם מתווך ומגשר בין הילד ויאגרה ללא מרשם סופר פארם והמטפל ובכך מקילות על תהליך יצירת הקשר והאמון במטפל ועל יכולתו של הילד להיפתח ולשתף אותו בקשייו.

עיבוד הקשר עם ההורים (יחסי אובייקט) – בעלי החיים חיים כמשפחה , מה שמאפשר לדפוסי יחסים בתוך המשפחה להישתחזר בחדר , ובכך מאפשר למטפל לעבוד עם המטופל על חוויותיו בהקשר זה ולעבד אותן עמו.

חיזוק כוחות אגו ושליטה עצמית – הרצון של הילדים ליצור קשר עם החיות ולהתקרב אליהן מחייב מהם להתמודד עם איפוק, ריסון ודחיית סיפוקים ובכך מחזק את יכולת השליטה העצמית. המגע עם החיות מאפשר גם לילדים בעלי תוקפנות להביע צדדים רכים ומיטיבים שלהם.

הבעה רגשית לא מילולית – הקשר עם בעלי החיים אינו מילולי מעיקרו, ומאפשר גם לילדים המתקשים להביע רגשות, לחוות ולהביע ביטויי רגש באופן אחר. בהמשך ניתן להרחיב את יכולת הדיבור והשפה הרגשית.

על הטיפול בילדים בעזרת בעלי חיים

הטיפול בעזרת בעלי חיים מבוסס על היתרונות הטיפוליים הרבים של הקשר שבין האדם לחיה ועל ההשפעות המיטיבות של קשר זה על מגוון רחב של מצוקות : נפשיות , חברתיות ופיזיות.

בשיטה זו, המרחב עם בעלי החיים שבו, הופך להיות מרחב טיפולי פוטנציאלי, שבו המטופל יכול לבטא את עצמו , את רגשותיו ואת עולמו הפנימי. הקשר עם בעלי החיים קמגרה למכירה יוצר סביבה לא מאיימת , מקל על יכולתו של הילד לתת אמון במטפל ולהיפתח ומאפשרת לו ביתר קלות לשתף את המטפל ברגשותיו, קשייו ומצוקותיו.

בעלי החיים קרובים לעולמם של הילדים וילדים מזדהים בקלות עם בעלי-חיים. כתוצאה מכך, הם מייחסים לחיות- רגשות, תכונות, רצונות ומחשבות שלהם עצמם ומשליכים את עולמם הפנימי על בעלי החיים. בצורה זו, המטופל משתף את המטפל בעולם חוויותיו הפנימיות באופן עקיף ושאינו מאיים באמצעות בעלי החיים.

הטיפול באמצעות בעלי- חיים עוקף את הצורך לשימוש במילים ובשפה, מכיוון שהקשר עם בעלי החיים אינו מילולי , אך דרך הקשר שנוצר ניתן בהדרגה לעזור לילד לפתח שפה רגשית ולבטא את רגשותיו גם במילים.

השהיה במחיצת בעלי החיים נותנת לילד הזדמנות לחוות הן חוויות ראשוניות של תלות , חום , מגע והתקשרות, והן חוויות של עוצמה, מסוגלות כח ויכולת שלו להעניק להן טיפול , טיפוח והגנה.

לטיפול באמצעות בע”ח יש יתרון גם בהיבט של פיתוח יכולות ריסון עצמי וויסות עצמי ושליטה עצמית ובכך מחזק את תחושת היכולת ומעודד העצמה אישית.

אודות רוית כריבלי

השכלה ותעודות

M.S.W עובדת סוציאלית קלינית

פסיכותרפיסטית

מטפלת באמצעות בע”ח

ניסיון

עובדת כ 12 סיאליס שנים בתחום הטיפול. ניסיון רב בטיפול בילדים ממגוון אוכלוסיות ומגוון קשיים כגון : ילדים מאומצים או באומנה . ילדים בעלי קשיים רגשיים כחלק ממעברים בחיים או שינויים במשפחה, קשיים רגשיים על רקע ליקויי למידה , הפרעת קשב וריכוז או מחלה. ילדים המתמודדים עם קשיים חברתיים . התמודדות עם חרדה והימנעות וכן פיתוח וחיזוק דימוי עצמי וערך עצמי אצל ילדים בעלי דימוי עצמי פגוע.

עוסקת בהדרכת הורים ובטיפול בהורות כחלק מהטיפול בילד.

עובדת מזה זמן רב במרכז הורים וילדים בטיפול והדרכת הורים וכרכזת טיפול במשפחות.

עוסקת בהדרכת סטודנטים לטיפול באמצעות בע”ח וטיפול בילדים בהבעה ויצירה.

Select more than one item for comparison.