האם אתה נתקל בקושי כלשהו בשמירה על יחסי מין בריאים עם בן / בת הזוג שלך לאחרונה? האם לאחרונה התחלת להתמודד עם אתגרים בהשגת זקפה ושמירה עליה במהלך קיום יחסי מין? יש סיכוי שאתה עלול להיות בסיכון לחוות בעיות זיקפה פתאומיות.

תפקוד לקוי של זיקפה פתאומי מוגדר מבחינה רפואית כסוג של תפקוד מיני אצל גברים כאשר חווים חוסר יכולת מסוים להגיע לזקפה שהיא יציבה מספיק לקיום יחסי מין.

במילים אחרות, זה אומר כאשר גברים כדורים להגדלת הזין מתחילים לחוות בעיות בהשגת זקפה פתאום או באופן בלתי צפוי בשל סיבות כמו בעיות פסיכולוגיות או כמה תופעות לוואי שליליות של תרופות מסוימות.

אחד לא צריך לדאוג יותר מדי על זיקפה גורם אם הם מתייחסים לנושאים כמו מתח, חרדה, דיכאון, תופעות לוואי סמים או קשיים ביחסים. ניתן למנוע ולטפל בכל הגורמים הללו לבעיות זיקפה על ידי נטילת תרופות, ייעוץ וטיפול.

עם זאת, כאשר אחד חווה תפקוד לקוי של זיקפה עקב מצבים רפואיים בסיסיים כמו לחץ דם גבוה, סוכרת, מחלות לב ועורקים, אז זה יכול להיות סיבה לדאגה.

הוא אמר כי אחד מכל עשרה גברים יעמוד בפני רמה מסוימת של קשיים מיניים כמו אד, שפיכה מוקדמת, שפיכה מאוחרת ודחף מיני נמוך. מעל 30 מיליון גברים החיים בארצות הברית מתמודדים עם סיבוכים רפואיים כמו תפקוד לקוי של זיקפה מדי יום.

זוהי זכות לחזות את ההתקדמות במדע הרפואה שיכול לטפל סיבוכים רפואיים כמו זיקפה פתאומית אצל גברים.

מהם התסמינים של תפקוד לקוי של זיקפה פתאומית?

התנסות בסימפטומים של תפקוד לקוי של זיקפה פתאומית יכולה להיות ניכרת למדי במהלך קיום יחסי מין. אחד צריך תמיד לנסות להושיט עזרה רפואית הצורך בטיפול קשיים כמו זיקפה פתאומית.

חלק מהתסמינים השכיחים של אד פתאומי הם כדלקמן.

  • קושי להגיע לזקפה
  • קושי לשמור או לשמור על זקפה
  • חווה חשק מיני נמוך
  • הערכה עצמית נמוכה
  • תחושת מבוכה או אשמה

זה חיוני לבקר אורולוג ומומחה לבריאות הנפש כאשר תסמינים כאלה של זיקפה פתאומית להתחיל להשפיע על הבריאות הגופנית והנפשית של הפרט קשות.

קבלת אבחון מוקדם ולדעת את הסיבות לבעיות זיקפה יכול לעזור להקל על הסימפטומים ולעשות זיקפה פתאומית יותר לניהול.

מה גורם לבעיות זיקפה פתאומיות?

חווה זיקפה יכול להוכיח להיות רומן מאתגר עבור אדם. אם אין-אונות יהיה זמני או מחלה כרונית תלוי הגורמים המובילים המופע שלה.

חלק מהסיבות הנפוצות ביותר לבעיות זיקפה פתאומיות הן כדלקמן.

צריכת אלכוהול מופרזת:
נטילת כמויות מוגזמות של אלכוהול יכולה להפחית את כמות הטסטוסטרון בגוף ולהשפיע על השליחים הכימיים במוח הממלאים תפקיד מכריע בהפיכת הפין לזקוף במהלך קיום יחסי מין. שימוש לרעה באלכוהול הוא אחד הגורמים לבעיות זיקפה הניתנות למניעה ביותר.

תרופות:
ישנן תרופות מסוימות שיכולות לגרום לתופעות לוואי שליליות של חווה סימפטומים של אד.

נטילת תרופות כמו תרופות הרגעה, תרופות נוגדות דיכאון, מדכאי תיאבון ואנטי כיב עלולה להוביל לתופעות לוואי חמורות ולהקשות על גבר להגיע לזקפה.

לכן הרופאים תמיד מדגישים לא לקחת תרופות ללא מרשם תקף. לדעת מה כל תופעות הלוואי האפשריות קיימות לפני נטילת תרופות יכול לעזור למנוע סיבוכים רפואיים כמו זיקפה פתאומית.

עישון ושימוש בסמים:
עישון סיגריות ומוצרי טבק אחרים עלול לגרום נזק משמעותי לכלי הדם בגוף. יש סיכוי גבוה יותר להתמודד עם קשיי זקפה אם עצבי הפין וכלי הדם אכן נפגעים.

עצבי הפין אחראים לתגובה לאותות העוררות המינית מהמוח. פגיעה בעצבים מקשה על הפין להתרחב ולהתמלא בדם.

הפסקת עישון יכולה לעזור להפחית את הסיכון להתפתחות פתאומית יחד עם מחלות כרוניות אחרות כמו סרטן ריאות.

סיבה פסיכולוגית:
תפקוד לקוי של זיקפה פתאומי יכול להתרחש גם מסיבות פסיכולוגיות כמו לחץ כרוני, חרדת ביצוע ואפילו דיכאון.

כאשר אנו נלחצים או חרדים, גופנו מגביר את ייצור ההורמון הנקרא אפינפרין. אפינפרין מוגבר בגוף מקשה על השרירים וכלי הדם באיבר המין להירגע, מה שמוביל לקשיי זקפה.

קרא גם: ליבידו נמוך: דע מה מפחית את החשק המיני שלך?

תסמונת מטבולית:
תסמונת מטבולית היא מקבץ של מצבים רפואיים המאופיינים ברמות מוגברות של לחץ דם, גלוקוז, כולסטרול וטריגליצרידים בגוף.

חוקרים רפואיים מאמינים כי גורמים כאלה יכולים להוביל לסימפטום של תפקוד לקוי של זיקפה פתאומית אם אחד לא מקבל את הטיפול הרפואי הדרוש בזמן.

טראומה או פציעה:
כל טראומה או פציעה הפוגעת בכלי הדם או בעצבים של האגן נחשבת לאחת הסיבות הפוטנציאליות.

מחלת פיירוני נחשבת להתרחש עקב טראומה חוזרת ונשנית קלה הפין שמוביל הצטלקות של אלבוגינאה טוניקה בפין.

טיפול רפואי:
נטילת טיפול רפואי ספציפי, כגון ניתוח ערמונית או הקרנות לסוגים מסוימים של סרטן, עלולה לגרום לגבר לחוות תסמינים של בעיות זיקפה פתאומיות.

מומלץ תמיד להתייעץ עם איש מקצוע רפואי ביסודיות לפני שעברו כל סוג של טיפול רפואי.

בשורה התחתונה:

תפקוד לקוי של זיקפה פתאומי אינו מצב מסכן חיים בפני עצמו. זה יכול להתרחש פתאום ולהיות זמני במקרים מסוימים.

עם זאת, זה יכול גם להוכיח להיות כרונית להיות קמגרה חוקי סימפטום של מצבים בריאותיים שליליים כמו סוכרת, לחץ דם גבוה, כולסטרול גבוה או מחלות לב.

אפשר להילחם בסימפטומים של תפקוד לקוי של זיקפה פתאומי על ידי בחירה לחיות אורח חיים בריא, כגון הפסקת עישון, התחלת פעילות גופנית, אכילת אוכל בריא ונטילת תרופות(סנפורס, וידליסטה, ואליף) באמצעות מרשם תקף בלבד.

אף על פי שאד פתאומי עלול לגרום לקושי בחיי המין של האדם, בסופו של דבר ניתן למנוע אותו ולטפל בו.

ביקור אצל מומחה לבריאות הנפש כמו פסיכולוג יכול להועיל אם הגורמים לבעיות זיקפה הם בעלי אופי פסיכולוגי. טיפול קוגניטיבי-התנהגותי, טיפול זוגי וקבוצות תמיכה יעילים למדי בהתמודדות עם בעיות רגשיות או נפשיות שהופכות לגורם לבעיות זיקפה פתאומיות.

Select more than one item for comparison.