כמה נפלא זה יהיה אם כדור אחד יכול לחסל מחלה כרונית רק ללכת אחד? אבל, למרבה הצער, למרות שיש התקדמות רבה במדע הרפואה, אני חושש שעדיין לא הגענו לרמה זו של חדשנות בתרופות.

“ההערכה היא כי למעלה מ -30 מיליון גברים החיים בארצות הברית של אמריקה חיים עם תפקוד לקוי של זיקפה.”

ורובם מסתמכים על תפקוד לקוי של זיקפה(אד) גלולות כמו ויאגרה וסיאליס כגון סיאליס 2.5 מ ג כדי לקבל זקפה במהלך יחסי מין. תרופות כאלה פועלות על ידי הגברת ההשפעה של כימיקל הנקרא תחמוצת החנקן המסייע להרפות את השרירים בפין. שרירי הפין רגוע להפוך את זרימת הדם בצורה חלקה ולעזור לקבל זקפה.

טבליות כמו ויאגרה וסיאליס שייכות לסוג של תרופות הנקראות מעכב פוספודיאסטרז מסוג 5 (מעכב פד 5) המסווג כתרופה מרחיבה כלי דם ופועל על ידי חסימת אנזימי פד 5 בגוף. חסימת אנזימים כאלה גורמת לכלי הדם להירגע ומגבירה את זרימת הדם לאזורים מסוימים בגוף. לכן, בחירה להסתמך על גלולה אד כזה יכול לעזור לקבל זקפה כי הוא המשרד מספיק עבור יחסי מין.

תפקוד לקוי של זיקפה הוא סיבוך רפואי שעשוי להיות זמני או קבוע אם נגרם כתוצאה ממצבים בריאותיים כרוניים כמו סוכרת, לחץ דם גבוה או מחלות לב ועורקים.

זה צריך להיות ידוע כי נטילת אין אונות גלולות אד יכול רק להציע הפסקה רגעית מן הסימפטומים של זיקפה ולא פתרון קבוע למחלה.

תפקוד לקוי של זיקפה מכונה לעתים קרובות אימפוטנציה. ישנן דרכים שונות למניעת תפקוד לקוי של זיקפה ותסמינים קשורים מלבד נטילת תרופות בכל פעם.

אחד צריך קודם לבקר איש מקצוע רפואי ולקבל אבחנה נכונה לעשות כדי לדעת את הגורם המדויק מאחורי המחלה ולאחר מכן להתחיל את הטיפול הדרוש.

עיין בגרסה הגנרית של מעכבי פי-די-5: סילדנאפיל ציטראט(סנפורס), תדלפיל(תדריס), ורדנאפיל(ואליף).

כיצד לנהל זיקפה?

תפקוד מיני כמו אד יכול להוכיח מאתגר במונחים של בריאות גופנית ונפשית. לכן, צריך להיות מודע לדרכים לנהל סיבוך כזה מבלי להתמכר לכדורים אד. חלק מהדרכים לניהול תפקוד לקוי של זיקפה הן כדלקמן.

להזיז שריר:

הוא אמר כי אפילו פעילות גופנית לפחות שלושים דקות בכל יום יכול להוביל יתרונות בריאותיים עצומים כמו העלאת מצב הרוח, מתח מופחת ושיפור בריאות הלב. פעילות גופנית מדי יום מסייעת בחיזוק שרירי רצפת האגן. שרירים כאלה ממלאים תפקיד מפתח בשמירה על זרימת הדם לאיבר המין ובשמירה על זקפות, ופעילות גופנית באופן קבוע יכולה לסייע במניעת תפקוד לקוי של זיקפה. אנשי מקצוע בתחום הרפואה ממליצים במיוחד לבצע תרגילי קיגל לחולים הסובלים מאד. במקום לקחת כל הזמן כדי לקבל זקפה, אחד צריך לעשות בחירה בריאה יותר ולחזק את שרירי האגן על ידי פעילות גופנית.

לאכול את האוכל הנכון:

לתזונה שלנו יש השפעה גדולה יותר על בריאותנו הנפשית הגופנית ועל הסיבוכים הרפואיים שעומדים בפנינו במהלך חיינו. אכילת תזונה שיש בה הרבה מזון שומני, מטוגן ומעובד עלולה להוביל לירידה במחזור הדם בגוף כתוצאה מכולסטרול גבוה, גלוקוז ולחץ דם. רופאים ממליצים לעיתים קרובות לחולים אד לקחת דיאטה עשירה בפירות, ירקות, סיבים דגנים מלאים, נמוך בשומן רווי ופחמימות. בחירה לאכול נכון יכולה לסייע במניעת תפקוד לקוי של זיקפה.

הימנע מעישון ושתייה:

אנשים שיש להם הרגל לא בריא של עישון סיגריות, מוצרי טבק ושתיית אלכוהול בפרופורציות מוגזמות יכולים להתמודד עם סיבוכים רפואיים מסכני חיים כמו סרטן ריאות, סוכרת, מחלות לב וכליות. עישון ואלכוהול עלולים לגרום נזק חמור לעצבים ולכלי הדם בגוף, מה שמקשה על גבר להגיע לזקפה.


לשמור על משקל בריא:

כאשר אדם צובר כמות מופרזת של משקל בגוף או הופך להיות שמנים, הסיכויים לקבל מחלות כרוניות כמו לחץ דם גבוה, סוכרת, ומחלות לב גם להגדיל. גורמים כאלה הקשורים להשמנה יכולים להוביל לבעיות זיקפה עקב חוסר פעילות גופנית, עמידות לאינסולין, חוסר איזון הורמונלי ותפקוד לקוי של האנדותל בגוף. שמירה על משקל בריא כדי להפחית את הסימפטומים של אד היא הבחירה הנכונה מאשר פשוט להסתמך על גלולות אד.

מצב נפשי:

ישנן עדויות מדעיות המציעות כי תפקוד לקוי של זיקפה יכול גם להיות מופעלות בשל סיבות פסיכולוגיות כמו מתח כרוני, חרדה ביצועים ודיכאון. זה חיוני כדי לקבל את הטיפול הרפואי הדרוש עבור בעיות בריאות הנפש כגון לחיות איכות חיים טובה. אנשי מקצוע בתחום הרפואה עשויים להמליץ על טיפול או ייעוץ זוגי כדי לעבוד על בעיות נפשיות שעלולות לעורר תסמינים אד. קבלת הטיפול הרפואי הנכון בזמן יכולה לסייע במניעת תפקוד לקוי של זיקפה ותסמינים קשורים.

תרופות:

למרות גלולות אד הם לא פתרון צעד אחד אימפוטנציה, יש גלולות שם בחוץ שיכול לגרום לתופעות לוואי חמורות שיכולים להקשות על גבר להגיע לזקפה. נטילת תרופות כמו תרופות נוגדות דיכאון, תרופות נגד כיב, תרופות הרגעה ומשתנים עלולה לעיתים קרובות לגרום לתסמינים ספציפיים של תפקוד לקוי של זיקפה. לכן זה תמיד חיוני להתייעץ עם רופא לפני נטילת תרופות או עוברים הליכים רפואיים. עם זאת, אמצעים כאלה אכן יכולים לסייע במניעת תפקוד מיני כמו אד.

בשורה התחתונה:

לפני שאתם מחליטים לקחת גלולות אד להשגת זקפה, להתייעץ עם הרופא כדי לדעת את האפשרות של תופעות לוואי או תגובות אלרגיות. טבליות כאלה תמיד צריך לקחת תחת הדרכה רפואית קפדנית של מקצועי. עם זאת, קבלת אבחנה נכונה ועבודה על תוכנית רפואית מתאימה להילחם במחלה יכולה לעזור לנהל אותה בצורה יעילה יותר. בנוסף, על ידי לימוד ההיסטוריה והתסמינים של המטופל שחווה, איש מקצוע רפואי יכול לסייע בהפיכת המחלות לניהול יותר עבור המטופל.

זוהי גם האחריות של המטופל לעשות מאמץ לחיות אורח חיים בריא על ידי פעילות גופנית, אכילה בריאה, הימנעות הרגלים לא בריאים ולא רק להסתמך על גלולות אד כדי לקבל זקפה בכל פעם הצורך.

Select more than one item for comparison.