סקס הוא חלק מחיי היומיום הבוגרים. אנשים רבים מקיימים חיי מין בריאים, בין אם זה בזוג או סתם כאדם יחיד. הרחק רק רבייה, סקס הוא גם מהנה, אז זה יכול להיות קל לחשוב שמשהו מהנה הוא לא ממש מועיל לבריאות שלך. אבל, האם יש למעשה יתרונות בריאותיים ליחסי מין?

כדורים לשיפור התפקוד המיני

באופן מפתיע, ישנם יתרונות בריאותיים רבים ושונים שמין יכול לספק לך. אמנם זה לא בדיוק הולך להביא לך קרע וזה לא הולך לקבל אותך מוכן לרוץ מרתון, יחסי מין קבועים הולך לספק לך כמה יתרונות מדהימים. במאמר זה נתאר את היתרונות הבריאותיים של יחסי מין וכן כמה יחסי מין תצטרכו בכדי להבחין בהבדל. נזכיר גם כמה דרכים שונות בהן תוכלו לעזור להגביר את הביצועים המיניים שלכם, לא רק למען הביטחון העצמי שלכם, אלא גם לחוות יתרונות בריאותיים גדולים עוד יותר.

מהם היתרונות הבריאותיים של יחסי מין?

ישנם יתרונות בריאותיים רבים ושונים, כי אתה יכול להשיג מקיום יחסי מין, כל כך הרבה למעשה כי הם צריכים להיות מחולקים לחלקים נפרדים כדי לכסות אותם כראוי. ישנם יתרונות בריאותיים גופניים ונפשיים לקיום יחסי מין. אלה כוללים:

יתרונות פיזיים

הורדת לחץ דם
כשאתה מקיים יחסי מין, ייתכן שאתה עוזר להפחית את לחץ הדם שלך. נערכו מספר מחקרים שהראו קשר בין קיום יחסי מין לירידה בלחץ הדם. יחסי מין חדירים בפרט, בניגוד לפעילויות כמו מין אוראלי או אוננות, הם הקשר העיקרי בין ירידה בלחץ הדם למין.

חיזוק השרירים
כמעט כל צורה של פעילות גופנית תעבוד קבוצות שונות של שרירים בגוף. פעילות מינית אינה שונה. בין אם אתה מניע חלק בחדר השינה ובין אם אתה אקרובט בין הסדינים, השרירים שלך יקבלו אימון תוך כדי. בעוד השרירים עדיין עובדים, אתה לא ממש מקבל את המשאבה שלך כמו שאתה עושה בחדר כושר, אלא אם כן אתה מתרגל טכניקות מיניות זה יהיה נפוץ יותר לראות סירק דו סוליי.

הפחתת הסיכון להתקפי לב
סקס, בין אם הוא פעיל במיוחד ובין אם לאו, הוא אימון קרדיווסקולרי טוב. פעילות גופנית של מערכת זו תקדם בריאות לב טובה יותר, ובכך תוביל להפחתת הסיכון להתקפי לב. גברים במיוחד נמצאים בסיכון למצבי לב, ויש אפילו קשרים בין תפקוד לקוי של זיקפה לבריאות לב לקויה.

הפחתת הסיכון לשבץ מוחי
בדומה לקשר בין מין לבריאות הלב, קיים גם קשר שניתן לשרטט בין פעילות מינית להפחתה בסיכון ללקות בשבץ מוחי. אירוע מוחי נגרם כתוצאה מעורק חסום, או כלי דם מתפרץ או דולף במוח. יחסי מין מועילים במיוחד למניעת שבץ מוחי אצל גברים מבוגרים.

יתרונות לבריאות הנפש

שינה משופרת
בשל ההורמונים המשתחררים במהלך יחסי מין, כמו גם המאמץ הגופני הנדרש לקיום יחסי מין מלאים, לרוב תחוו עלייה לא רק באיכות השינה שלכם, אלא גם כמה קל לכם להירדם. לאחר קיום יחסי מין, אנשים רבים יגלו שהם מתעייפים ויכולים להירדם בקלות, זה נובע מההורמונים שמשתחררים במהלך קיום יחסי מין ואורגזמות.

יחסים קרובים יותר
לעתים קרובות, אנשים ימצאו כי היחסים שלהם יהיה הרבה יותר קרוב לאחר קיום יחסי מין. זה יהיה נאיבי להציע שכל המין הוא בין אנשים במערכות יחסים מן המניין, ורוב המין המזדמן יהיה על בסיס לילה אחד. בעוד שסוג זה של יחסי מין אינו  גורם למערכת יחסים, יחסי מין בין זוגות עושים זאת. מחקר הראה כי הורמון המכונה אוקסיטוצין משתחרר כאשר למישהו יש אורגזמה. הורמון זה ידוע כבולט כדורים לשיפור התפקוד המיני במהלך הלידה ועוזר ליצור קשר ראשוני בין האם לילד. אוקסיטוצין ידוע גם בשם ‘ הורמון האהבה.’

הפחתת חרדה
אנשים רבים ברחבי העולם עשויים לחוות תחושות חרדה. בשנים האחרונות נושא הלחץ והחרדה, ובריאות הנפש בכלל, הפך מקובל יותר לדבר עליו. עבור הרבה אנשים, חרדה תהיה מבוססת על לא אוהב פיזית על עצמם. כשמישהו מקיים יחסי מין, הוא מגלה משיכה פיזית לאדם האחר. זה יכול ללכת דרך ארוכה להגביר את הביטחון העצמי של מישהו, ובכך להפחית את החרדות שלהם.

מצב הרוח הכללי מגביר
הורמונים רבים ושונים משתחררים במהלך קיום יחסי מין ואורגזמה. כפי שהזכרנו קודם,’ הורמון האהבה ‘ אוקסיטוצין משתחרר במהלך האורגזמה, אך אנו מקבלים גם בעיטה מההורמון המגביר את מצב הרוח סרוטונין. סרוטונין משתחרר במהלך יחסי מין והוא גם אחד ההורמונים העיקריים השולטים במשיכה מינית.

באיזו תדירות תצטרך לקיים יחסי מין כדי להבחין בתועלת פיזית?
במחקר שנערך בשנת 2017 על ידי ארכיון ההתנהגות המינית, הוא מצא כי זוגות במערכות יחסים ‘בריאות’ קיימו יחסי מין בממוצע 54 פעמים בשנה. זה בערך פעם בשבוע. עבור זוגות נשואים, מספר הפעמים היה סביב 51 פעמים בשנה. אז האם קיום יחסי מין פעם בשבוע יהפוך אתכם לבריאים יותר?

זוג טפסות זה לצד זה.

למרבה הצער, כנראה שלא. כמו סקס אינו מספק לך את אותה רמה של יתרונות בריאותיים כמו לומר מפגש כושר, קיום יחסי מין פעם בשבוע לא יספק לך כל היתרונות הבולטים העיקריים. עם זאת, תוכלו ליהנות מהיתרונות הבריאותיים הנפשיים וחלק מהיתרונות הגופניים כמו בריאות הלב. כדי באמת לעשות הבדל פיזי מבחינת צמיחת השרירים, תצטרך לקיים יחסי מין בסביבות חמש פעמים בשבוע, למשך 30 דקות לפחות. גם אז, היתרונות לא יעלה על אלה של הפגישה כושר.

איך אתה יכול לשפר את הביצועים המיניים?
בממוצע, ייקח לגבר בין חמש לשבע דקות לשפיכה במהלך יחסי מין חדירים מלאים. מכיוון שתצטרך לקיים יחסי מין הרבה יותר זמן על מנת לחוות יתרונות מבוססי שרירים, ייתכן שתרצה לחקור דרכים לשיפור הביצועים שלך בחדר השינה.

ישנם מוצרים רבים ושונים שיכולים לעזור בביצועים מיניים. מוצרים כמו קרם פאוורקט וטבעות ביצועי עורות ידועים כקשורים לביצועים מיניים מוגברים. אתה צריך גם תמיד להסתכל לתרגל סקס בטוח, לא משנה כמה פעמים אתה תהיה שיש את זה.

Select more than one item for comparison.